«Νταμπλούχος» ο Τηλυκράτης Λευκάδας

1 year ago 109

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 06/5 και ώρα 16:00 στο Δημοτικό Στάδιο Καναλακίου ο τελικός του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας 2022-23 ανάμεσα στον Απόλλων Πάργας και τον Τηλυκράτη Λευκάδας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και μόλις στο 5΄του αγώνα ο Απόλλων άνοιξε το σκορ (1-0) με γκολ που πέτυχε ο Μπέλλος μετά από σέντρα του Σιδέρη. Στο 29΄ ο Τηλυκράτης απάντησε με γκολ του Γκουντρουμπή για το 1-1 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Τηλυκράτης μπήκε μπροστά στο σκορ με γκολ του Νιφορόπουλου στο 60’ (1-2), ενώ ο Απόλλων είχε μεγάλη ευκαιρία στο 78΄να κάνει το 2-2 αλλα με την μπάλα να μην του κάνει το χατήρι και η λήξη του αγώνα να βρίσκει νικητή τον Τηλυκράτη Λευκάδας με τελικό σκορ 1-2.

Διαιτητής: ΦΙΤΣΑΣ Β.

Βοηθοί: ΝΑΣΤΟΣ Ζ. – ΖΙΩΓΑΣ ΑΛ.

4ος Διαιτητής: ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ Δ

Απόλλων Πάργας (Ξανθόπουλος): ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ, ΠΑΚΟΣ, ΜΠΕΛΛΟΣ (ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ 75’), ΕΜΒΡΑΙΖΟΓΛΟΥ (ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ 77’), ΣΙΔΕΡΗΣ (ΝΤΟΚΟΣ 70΄), ΤΣΙΑΦΙΤΣΑΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΝΤΑΤΙΔΗΣ.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Παντζιαράς): ΠΑΡΔΑΛΟΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, ΚΑΤΑΓΗΣ (ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ 75’), ΤΑΚΙΔΗΣ, ΣΚΙΑΔΑΣ (ΣΟΡΟΒΟΣ 88’), ΤΟΣΚΑ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ (MANSO 75΄), ΤΕΓΟΥΣΗΣ, ΓΚΟΥΝΤΡΟΥΜΠΗΣ (ΚΑΤΣΗΣ 88’), ΖΔΡΑΒΟΣ, ΝΙΦΟΡΟΠΟΥΛΟΣ (ΚΥΡΙΑΚΗΣ 85’).

Τελευταία ενημέρωση 6 Μαΐου 2023 18:48:22 από News Room