Οι οπαδοί της Ανζέ ξεβρακώθηκαν στο πέναλτι αντιπάλου, όμως δεν πέτυχαν τον στόχο τους

1 year ago 51
ΓΑΛΛΙΑ

ΧΑΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ 16.04.2023 | 17:57

Η Ανζέ ετοιμάζεται να αποχαιρετήσει τη Ligue 1, όμως θα το κάνει με... στιλ, καθώς οι οπαδοί της έγιναν viral στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Κλερμόν.

Το ματς της Κλερμόν με την Ανζέ δεν ήταν από τα πιο εμπορικά της ημέρας, όμως ένα περιστατικό ήταν αρκετό για να το κάνει viral. Ήταν το 33ο λεπτό, όταν παίκτης των γηπεδούχων πήγε στην εκτέλεση πέναλτι, με τους οπαδούς των φιλοξενούμενων να κατεβάζουν τα παντελόνια τους για να του αποσπάσουν την προσοχή, αλλά να μην τα καταφέρνουν.

Ο Κιέι Γκρεζόν σκόραρε για το 1-1, έξι λεπτά αργότερα ο Μουχάμεντ Σαράτσεβιτς έβαλε και δεύτερο πέναλτι για το 2-1 και τελικά οι οπαδοί της Ανζέ αποχώρησαν από το γήπεδο απογοητευμένοι καθώς η ομάδα τους ηττήθηκε με αποτέλεσμα να παραμείνει στον πάτο της βαθμολογίας του γαλλικού πρωταθλήματος με μόλις 14 βαθμούς σε 31 αγώνες.