Ντούκλα Λίμπερετς - Ολυμπιακός: Άνετη πρόκριση στη φάση των 16 του CEV Cup

1 year ago 53
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΚΩΣΤΑΣ ΜΠΡΑΤΣΟΣ 08.02.2023 | 19:58

VOLLEY LEAGUE  2022-2023 /  -  (  / EROKINISSI) VOLLEY LEAGUE 2022-2023 / - ( / EROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Ολυμπιακός έκανε το καθήκον του και στην Τσεχία απέναντι στην Ντούκλα Λίμπερετς και σε συνδυασμό με το 3-0 του "Μελίνα Μερκούρη", προκρίθηκε στη φάση των 16 του CEV Cup γυναικών.

Ο Ολυμπιακός πήρε τα δύο σετ που χρειαζόταν στην Τσεχία και σε συνδυασμό με το 3-0 του "Μελίνα Μερκούρη", απέκλεισε την Ντούκλα Λίμπερετς και προκρίθηκε στη φάση των 16 του CEV Cup.

Η ελληνική ομάδα έδωσε μάχη στο 1ο σετ, αλλά κατάφερε να το πάρει με 25-22. Στο 2ο πήρε πάλι το προβάδισμα και το κρατούσε παρότι οι γηπεδούχες επέστρεψαν στον αγώνα και ισοφάρισαν. Οι ερυθρόλευκες κατάφεραν να φτάσουν στο 25-23 όμως και να προκριθούν στην επόμενη φάση.