Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Το συναρπαστικό και ανατρεπτικό τελευταίο λεπτό του Game 3

1 year ago 92
EUROLEAGUE

ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΑΡΑΜΟΥΖΑ 04.05.2023 | 18:50

Το συναρπαστικό και ανατρεπτικό τελευταίο λεπτό του Game 3 PRINTSCREEN

Το τελευταίο λεπτό του Game 3 ανάμεσα στη Φενέρμπαχτσε και τον Ολυμπιακό ήταν γεμάτο εναλλαγές συναισθημάτων και μεγάλα σουτ. Δείτε ξανά τις κρίσιμες τελευταίες φάσεις του αγώνα.

Το θέαμα στα φετινά playoffs της EuroLeague είναι εξαιρετικό. Αποκορύφωμα αποτέλεσε το Game 3 της σειράς του Ολυμπιακού με τη Φενέρμπαχτσε στην Τουρκία και ιδίως το τελευταίο λεπτό του αγώνα, το οποίο ήταν γεμάτο από εναλλαγές συναισθημάτων και μεγάλα σουτ.

Ο Σάσα Βεζένκοβ έβαλα ένα μεγάλο τρίποντο και έφερε το ματς στα ίσια (69-69) με 60" να μένουν στο χρονόμετρο. Ακολούθησε ένα κρίσιμο καλάθι από τον Μάρκο Γκούντουριτς -που μέχρι εκεί το σημείο δεν είναι αποτελέσει επιθετική απειλή- για το 71-69 και μόλις 3" να απομένουν για το φινάλε. Όμως, ο Κώστας Σλούκας δεν είχε πει ακόμα την τελευταία του κουβέντα. Ο Έλληνας γκαρντ, έχοντας κρύο αίμα, πέτυχε buzzer-beater τρίποντο και χάρισε στους ερυθρόλευκους μία τεράστια νίκη.