ΑΕΚ - Ολυμπιακός 3-2: Στην Ένωση η νίκη μετά από τρομερό ματς

1 year ago 57
VOLLEY LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΚΩΣΤΑΣ ΧΟΛΙΔΗΣ 14.01.2023 | 21:58

Στην Ένωση η νίκη μετά από τρομερό ματς INTIME SPORTS

Η ΑΕΚ προηγήθηκε 2-0, ο Ολυμπιακός έστειλε το ματς στο τάι μπρέικ και εκεί η Ένωση πήρε τη νίκη με 3-2 σετ έπειτα από συναρπαστικό ματς.

Στην ΑΕΚ κατέληξε το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό έπειτα από συναρπαστική αναμέτρηση η οποία κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Η Ένωση είχε στο φινάλε πιο καθαρό μυαλό και έφτασε στη νίκη με 3-2 σετ.

Στο πρώτο σετ ο Ολυμπιακός μπήκε καλύτερα και έχτισε σημαντική διαφορά, ωστόσο η ΑΕΚ κατάφερε σιγά σιγά να την μαζέψει και στο φινάλε να κάνει την ανατροπή για να πάρει το σετ με 28-26.

Το δεύτερο σετ ήρθε πιο εύκολα στην Ένωση που το κατέκτησε με 25-21 για να προηγηθεί με 2-0. Από εκεί και μετά η εικόνα του αγώνα άλλαξε.

Ο Ολυμπιακός βελτιώθηκε σε όλους τους τομείς κατέκτησε τα επόμενα δύο σετ με 25-18 για να στείλει το ματς στο τάι μπρέικ. Εκεί είχαμε μεγάλη μάχη πόντο πόντο ανάμεσα στις δύο ομάδες με την ΑΕΚ να το κατακτά με 19-17 και να κλείνει το ματς με 3-2.

ΑΕΚ - Ολυμπιακός 3-2

Τα σετ: 28-26, 25-21, 18-25, 18-25, 19-17